Ogrzejemy nową salę koncertową

Przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie powstaje nowoczesna sala koncertowa. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku odbędą się tam pierwsze koncerty i popisy młodzieży z Tarnowa i regionu. MPEC Tarnów zadba o ciepło dla muzyków – obiekt ogrzewany będzie ciepłem systemowym.

Budynek został już przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, w najbliższym okresie pracownicy Centrum Techniki Grzewczej MPEC Tarnów zamontują w nim nowoczesny węzeł cieplny. Obiekt zostanie włączony do sieci telemetrycznego nadzoru MPEC Tarnów, dzięki czemu możliwy będzie m.in. całodobowy monitoring parametrów pracy węzła oraz zapewnienie najwyższych standardów komfortu cieplnego.

Okazała sala koncertowa to jedna z bardziej wyczekiwanych tarnowskich inwestycji, o której od wielu lat marzyli młodzi, uzdolnieni muzycy. Przeznaczona dla 240 słuchaczy sala jest jednym z elementów dużego kompleksu muzycznego. Przy ul. Lippóczy’ego w Tarnowie powstają również profesjonalna sala baletowo – gimnastyczna oraz sale dydaktyczne. Budynek zostanie połączony z istniejącymi obiektami ZSM – z Domkiem Perkusisty.

Jak twierdzą mieszkańcy miasta będzie to jeden z ciekawszych architektonicznie obiektów współczesnego Tarnowa, stanowiący atrakcyjną przestrzeń artystycznych kreacji. Kompleks zapewni komfortową i profesjonalną przestrzeń do rozwoju artystycznego tarnowskich talentów. Zyskają także melomani, którzy w komfortowych warunkach będą mogli uczestniczyć w koncertach i festiwalach.