Tarnowscy Pogromcy SMOgA – zaproszenie na piknik

MPEC Tarnów zaprasza do udziału w czwartej edycji pikniku Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie. Impreza odbędzie się 22 i 29 sierpnia na ul. Wałowej (przy Sali Lustrzanej) oraz w Zaułku Łokietka w godzinach od 11:00 do 18:00. Celem wydarzenia jest przeciwdziałanie zjawisku niskiej emisji w Tarnowie, uświadamianie zagrożeń dla zdrowia i środowiska powodowanych niską emisją, rozwijanie poczucia szacunku i odpowiedzialności za przyrodę oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie ma charakter cykliczny. W tym roku planujemy jego organizację w obrębie tarnowskiej starówki, gdzie występuje wysoki poziom niskiej emisji w okresie jesienno–zimowym. Towarzyszące wydarzeniu aktywności edukacyjne mają na celu zachęcanie mieszkańców do wymiany pieców węglowych na przyjazne dla zdrowia źródła ciepła, w tym ciepło systemowe. Nie zabraknie aktywizujących gier i zabaw ekologicznych, a także porad ekspertów z zakresu ochrony środowiska oraz medycznych. Będziemy m.in. sadzić mini – ogródki, tworzyć tarninowe korale oraz ozdoby z włóczek pozyskanych z retro sweterków, układać mega puzzle i dmuchać giga bańki. Strażnicy miejscy będą znakować rowery tarnowian  (znakowanie w godz. od 11:00 do 12:30 oraz od 15:00 do 16:30), a medycy zapewnią m.in. bezpłatne USG ortopedyczne, badania podoskopem, pomiar ciśnienia i krwi. Podczas wydarzenia chcemy również popularyzować informacje o programach współfinansowania wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne.

MPEC Tarnów w tym roku wybudował miejską sieć ciepłowniczą na tarnowskim Rynku – dlatego podczas pikniku będziemy informować tarnowian o możliwościach przyłączania budynków do sieci miejskiej oraz do ich ogrzewania przyjaznym dla zdrowia ciepłem systemowym.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, a jego partnerami: Urząd Miasta Tarnowa – Wydział Komunikacji Społecznej i Wydział Ochrony Środowiska, Mościckie Centrum Medyczne, Zespół Przychodni Specjalistycznych, Straż Miejska w Tarnowie oraz Tarnowskie Towarzystwo Brydża Sportowego.

Wspólnie działajmy przeciwko niskiej emisji w Tarnowie!

więcej informacji na stronie www.piknik.mpec.tarnow.pl