Lekcje ciepła online

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem edukacyjno-ekologicznych zajęć o ochronie powietrza i zrównoważonym korzystaniu z zasobów naturalnych polecamy dostępne online „Lekcje ciepła”! Zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci do korzystania z nich i wspólnej nauki. „Lekcje Ciepła” dostępne są na stronie www.lekcjeciepla.pl

Dla najmłodszych polecamy szczególnie lekcje inspirowane postacią współczesnego Czerwonego Kapturka, który zamieszkał … w mieście! Z atrakcyjnych, pięknie ilustrowanych książeczek edukacyjnych i wielozmysłowo angażujących dodatkowych materiałów m.in. audiobooków, można dowiedzieć się: jak powstaje ciepło i jak można je oszczędzać, czym jest niska emisja, jak można walczyć ze smogiem, jak nie marnować ciepła i wprowadzać w swoim życiu nawyki, aby zużywać mniej produktów i żyć w sposób bardziej przyjazny środowisku.

W skład projektu o Czerwonym Kapturku wchodzą: cztery książeczki i audiobooki bajek pt. “Czerwony Kapturek w mieście”,  “Czerwony Kapturek w mieście, zimą”, “Czerwony Kapturek w mieście, misja Czarny Smog”, „Czerwony Kapturek, w mieście przyszłości”, kolorowanka oraz propozycje scenariuszy zajęć i pakiet materiałów pomocniczych dla nauczycieli.

W portalu „Lekcji ciepła” znajdują się ponadto film edukacyjny oraz scenariusze lekcji dla dzieci z klas IV-V szkoły podstawowej, poruszające m.in. problematykę zrównoważonego korzystania z energii, podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i ograniczania śladu węglowego.

Wszystkie materiały są bezpłatnie dostępne są na stronie www.lekcjeciepla.pl.

„Lekcje ciepła” to projekt edukacyjno-ekologiczny, realizowany przez MPEC Tarnów i  dostawców ciepła systemowego w Polsce. Pogram edukacyjny „Lekcje Ciepła” wyróżniony został w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week). Jest to jedyny polski projekt, który kiedykolwiek znalazł się w finale odbywającego się podczas tego wydarzenia konkursu The EU Sustainable Energy Awards.