97% użytkowników centralnej ciepłej wody poleca instalację ccw swoim sąsiadom i znajomym – wynika z badań przeprowadzonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie. Badaniem objęto mieszkańców Tarnowa,  którzy w 2007 roku przyłączyli się do sieci centralnej ciepłej wody MPEC Tarnów, rezygnując jednocześnie z podgrzewania wody użytkowej piecykami gazowymi lub bojlerami elektrycznymi.

Komfort i Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo oraz komfort i wygoda użytkowania centralnej ciepłej wody to zdaniem 87 % odbiorców korzyści, które odczuwalne są w codziennej eksploatacji centralnej ciepłej wody. Inne zalety wynikające z instalacji ccw to według badanych: oszczędności ( 10%), niższe koszty eksploatacji instalacji (7%) , funkcjonalność (7%)  i wzrost wartości mieszkania ( 3%).

Zadowolenie

Wszystkie osoby, które wzięły udział w badaniu są zadowolone  ( 60 %)  lub bardzo zadowolone (40%) z nowego rozwiązania. 97% badanych poleca instalację ccw swoim sąsiadom i znajomym.

Przyjazne rachunki

Od momentu przyłączenia się do sieci ccw 37 % badanych płaci mniej za podgrzewanie wody, 50 % badanych nie widzi różnicy w opłatach.

Profesjonalna instalacja

Z projektu wykonania instalacji wewnętrznej w mieszkaniu i sposobu doprowadzenia centralnej ciepłej wody do łazienki zadowolonych jest 97% badanych, w tym 40 % bardzo zadowolonych.  83% odbiorców uważa, że projekt został wykonany profesjonalnie. Badani wyrażali zadowolenie z estetyki wykonania oraz możliwości stworzenia indywidualnego projektu doprowadzenia instalacji ccw do łazienki i kuchni ( wkomponowanego w wystrój mieszkania). Podczas instalacji ccw w żadnym mieszkaniu nie doszło do uszkodzeń wnętrza. Odpowiedź „nie doszło do uszkodzeń” wybrało 100%  badanych.