www.mpec.tarnow.pl

Zastrzyk energii na lato

Zmiany pór roku, czasem powodują, ze stajemy się nieco senni i potrzebujemy chwili, by przyzwyczaić się do nowych warunków. Podpowiadamy co można zrobić, żeby szybciej rozbudzić w sobie letnią energię. Na początek warto nakarmić swoje komórki, dostarczając im wartościowych składników odżywczych pochodzących z nieprzetworzonych produktów spożywczych, warzyw, owoców, kasz i pełnych ziaren. Później zadbajmy o oddychanie, które jeśli jest płytkie i szybkie powoduje poczucie zdenerwowania, ale gdy sprobujemy je wydłużyć, poczujemy napływ spokoju. Następnie zadbajmy o codzienną dawkę ruchu, która uwolni endorfiny, by na koniec zwrócić uwagę także na atmosferę, która sprzyja energii - energetyczną muzykę, filmy wzbudzające solidną dawkę śmiechu i inne czynniki, które mogą pomóc w powrocie do formy. Gotowi? Do dzieła!

zastrzyk energii

 

Jak uwolnić w sobie dobrą energię na lato? Informacje znajdziesz na profilu Ciepła Strona Życia

 

Poczuj w sobie wolność

Czym pachnie prawdziwa wolność? To kompozycja różnych składników, które sprawiają, że nie tylko czujemy się niezależni, ale też w tej niezależności bezpieczni. I zawsze zawiera dużo uśmiechu i radości, bo co to za wolność, która tych dwóch elementów jest pozbawiona? A z drugiej strony nie musi ona mieć nic wspólnego z samotnością, a nawet bywa przyjemniejsza, gdy możemy się nią cieszyć wspólnie z drugim człowiekiem. Jednak tego rodzaju wolności też trzeba się nauczyć, a najlepiej wychodzi gdy każdy rozwija się i realizuje, zasilając wzajemnie energią do działania - w każdej relacji, partnerskiej, przyjacielskiej czy zawodowej. Życzymy Wam więc takiej właśnie wolności, która doda skrzydeł do działania i dzięki której będziecie się czuć zawsze jak w domu.

 

Inspiruj się Ciepłą Stroną Życia. Odwiedź nas na Facbooku. 

 

 

wolność

 

 

 

 

Spełniaj się

To ważne, żeby podejmować w życiu takie działania, żeby czuć, że realizujemy się życiowo - czy to w domu, czy w pracy. Kiedy idziemy w kierunku, który nas satysfakcjonuje lub robimy to, co lubimy, każde drobne osiągniecie przepełnia nas poczuciem zadowolenia i dumy. Nie ma potrzeby by tkwić w rolach, które ciągną nas w dół - decydujmy się na zmiany za każdym razem, gdy mamy poczucie, że możemy w nowej roli, nowym życiowym miejscu być bardziej spełnieni. A więc do dzieła! 

 

Odwiedź Ciepłą Stronę Życia na Facebooku i spełniaj się!

 

spełniaj się

Bądź aktywny - zmień bojler na kaloryfer


W zimie rozgrzewa kaloryfer na ścianie, a w kwietniu powoli zaczyna się sezon na kaloryfer na brzuchu. W związku tym zapraszamy Was do wspólnej rozgrzewki z MPEC Tarnów. W ramach akcji „Zmień bojler na kaloryfer” zadbamy o kaloryfery, ale nie te w mieszkaniach. Głównym celem akcji jest wyćwiczenie przysłowiowego kaloryfera na brzuchu.

 

Na profilu „Ciepłej Strony Życia” na portalu Facebook będziemy zachęcać i motywować Was do ćwiczeń. Wiemy, że najtrudniej jest zacząć oraz, że niełatwo jest wytrwać w postanowieniu o zmianie. Dlatego razem z trenerką ciepła systemowego postaramy się podtrzymać zapał, zachęcając także do pobrania materiałów drukowanych z planem treningowym. Ćwiczenia są zindywidualizowane zarówno dla pań i panów.


Ćwiczenia i materiały treningowe można obejrzeć i pobrać na stronie cieplosystemowe.pl. Gorąco zachęcamy do podjęcia wyzwania przemiany bojlera na kaloryfer jeszcze przed latem!Dbaj o ciepłe relacje

Szkoda czasu na nieporozumienia i chowanie urazy, naszym zdaniem nie przynosi to żadnych pozytywnych efektów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest schowanie dumy w kieszeń, po to by wyciągnąć rękę na zgodę i odpuścić. W ten sposób dajemy sobie wzajemnie drugą szansę i mamy możliwość skupić na tym co jest najważniejsze w relacjach - wzajemnym zrozumieniu. Nie ma ludzi idealnych, ostatecznie wszyscy popełniamy błędy. Często wynikają one z drobnych nieporozumień, czasem zdarza się, że zrobiliśmy coś bez zastanowienia, czyli nieumyślnie lub do końca nie przewidzieliśmy konsekwencji. Warto wtedy wiedzieć, że mamy przy sobie ludzi, którzy widząc naszą skruchę, po prostu nas przytulą zamiast dorzucać oliwy do ognia. Tak właśnie tworzą się najsilniejsze więzi z ludźmi i po tym poznajemy prawdziwych przyjaciół - gdy są przy nas także wtedy gdy coś zepsuliśmy. Zgadzacie się? Dbajmy o ciepłe relacje! 

 

Więcej o ciepłej energii w życiu przeczytasz na profilu Ciepła Strona Życia

 

naucz się odpuszczać

 

Planuj czas

Masz w głowie tysiąc niezrealizowanych planów, a ich ilość powoduje, że nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie - to tylko kwestia dobrej organizacji i każde, nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie da się wykonać. Zacznij od miejsca pracy, w którym będziesz się dobrze czuć - powinno być uporządkowane i dawać pełen komfort pracy. Następną ważną rzeczą jest dobry plan, najlepiej podzielony na etapy z wyznaczonymi terminami realizacji. Gdy juz uporządkujesz priorytety, zaplanuj czas na realizację poszczególnych zadań, szczególnie jeśli dotyczą aktywności, które wykonujesz po pracy. Często nasze plany zostają niezrealizowane, bo po obowiązkach domowych nie mamy już siły na nic innego. Warto więc odwrócić kolejność - najpierw realizujemy swój plan, a później zostaje czas na standardowe czynności domowe. Może wygląda to dość czasochłonnie, ale jeśli chcemy od życia czegoś więcej warto przez chwilę także dać z siebie więcej. Powodzenia!

 

Odwiedź Ciepłą Stronę Życia na Facebooku i inspiruj się ciepłem!

zorganizuje się

Ciesz się chwilą

Zastanówmy się, jakich chwil w naszym życiu jest więcej - tych pełnych uśmiechu i radości czy niekoniecznie? Dołóżmy starań, by właśnie tych pozytywnych momentów było jak najwięcej, bo tylko wtedy będziemy funkcjonować na pełnych obrotach i w relacjach z bliskimi będziemy dawać z siebie więcej. Warto pod tym kątem przyjrzeć się swojej codzienności, powoli zmieniając elementy, które w jakikolwiek sposób ciągną nas w dół, pozbawiają radości lub zabierają zbyt dużo cennej energii. Otaczajmy się ludźmi, co do których nie mamy żadnych wątpliwości, przebywajmy w miejscach, które nie odbierają nam energii i nie wchodźmy w sytuacje, co do których nie mamy pewności, że będą nam dobrze służyć - prywatnie i zawodowo. W ten sposób zachowamy energię dla siebie i bliskich. Powodzenia!

Odwiedź Ciepłą Stronę Życia na Facebooku i zainspiruj się ciepłą energią!

 ciesz się chwilą

Wiosna to stan umysłu

Wiosna to stan umysłu, więc nie czekajmy aż przyroda wokół zacznie kwitną! Sami siebie zacznijmy wybudzać z zimowego snu, włączając do planu dnia coraz więcej drobnych aktywności. Spacerujmy na świeżym powietrzu, chwytajmy drobne promienie słońca i pozwólmy się ogrzać i wybudzić z zimowej ospałości. A przede wszystkim uśmiechajmy się do siebie każdego dnia i czujmy, jak z każdą chwilą czujemy się coraz lepiej - dzielmy się wiosenną energią z bliskimi!

 

Odwiedź Ciepłą Stronę Życia na Facebooku i przekonaj się, że wiosna to stan umysłu!

 

obudź wiosnę

 

Odżywiaj organizm naturalnie

Przygotujmy się do przesilenia wiosennego i dodajmy sobie zawczasu energii dobrą dietą. Co jeść, by czuć się dobrze i zapomnieć o zmęczeniu, stresie i przeziębieniach? Postaramy się Was naprowadzić, by każdy posiłek zmienił się w prawdziwe doładowanie energetyczne, dodając sił i dobrego humoru.

 

 

Odwiedź na Facebooku  Ciepłą stonę życia i przeczytaj Jak smakuje dobra energia!

 

 

smak dobrej energii

 

 

 

 

 

strefa informacji

 

     

                                                                                                                                                                                    www.pois.gov.pl            www.ue.mpec.tarnow.pl