W sobotę, 23 marca 2024 r. zostanie otwarta nowa siedziba Tarnowskiego Centrum Dialogu. Miejsce stanowić ma przestrzeń do spotkań i dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń, poszukiwania wspólnych rozwiązań i kompromisów, kreacji koncepcji miejskiego rozwoju.

Tarnowskie Centrum Dialogu mieści się w pochodzącej z drugiej połowy XIX wieku willi przy ulicy Gumniskiej 30 w Tarnowie. Willa ma bogatą historię. Początkowo należała do rodziny Nalepów, od 1899 r. do rodziny Goldmanów (stąd też często nazywana jest „Goldmanówką”), w latach 1980 – 2019 w budynku mieścił się Pałac Ślubów i Urząd Stanu Cywilnego. Tarnowian łączy z tym miejscem wiele ciepłych emocji!

Dzięki pozyskanym przez Urząd Miasta Tarnowa  w 2022 r. środkom norweskim przeprowadzono remont tej zabytkowej willi, przywracając dawny blask obiektu i znajdujących się w nim wnętrz. Efekty prac konserwatorskich i modernizacyjnych zachwycają!


Mieszkańcy podczas dnia otwartego będą mogli zwiedzić budynek śladami mieszkańców wilii Goldmanówka oraz poznać historię Pałacu Ślubów (zwiedzanie z przewodnikiem o godzinie 11.30 i 12.30). Dla odwiedzających przygotowano także edukacyjną grę terenową dla dzieci i rodziców pod nazwą „To jest Wasz Pałac”. Zabawa trwać będzie od godziny 12 do 16.

Na zakończenie odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie nie wystawianych dotąd grafik genialnego artysty Jana Głuszaka Dagaramy.

Tarnowskie Centrum Dialogu powstało w ramach projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i budżetu państwa, w ramach Programu Rozwój Lokalny, a także ze środków Gminy Miasta Tarnowa.

O ciepło w Tarnowskim Centrum Dialogu dba MPEC Tarnów.

fot. Agnieszka Kawa