Kontrast
Czcionka

logo bip

Pogotowie cieplne 24h   993

logo bip

O nas

Dodatkowe menu rozwiń

Przejdź

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie zaopatruje w ciepło ponad 80 000 mieszkańców Tarnowa, Niedomic i Żabna oraz kilkadziesiąt dużych przedsiębiorstw i instytucji publicznych działających na terenie miasta Tarnowa. Naszym Klientom zapewniamy komfort i bezpieczeństwo energetyczne, dlatego każdego roku ofertę Spółki wybiera wielu nowych odbiorców. Od 1996 roku, w warunkach konkurencji ogrzewana przez Spółkę powierzchnia wzrosła o blisko 100%. Obecnie MPEC Tarnów dostarcza ciepło systemowe do ogrzania ponad 2 186 600 m2 powierzchni. Jesteśmy liderem branży ciepłowniczej w Polsce w kategorii przedsiębiorstw o sprzedaży do 1 000 000 GJ/rok.

Główne obszary naszej działalności:

  • wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż ciepła i energii elektrycznej;
  • serwis i wykonawstwo sieci ciepłowniczych;
  • budowa węzłów cieplnych i kotłowni oraz instalacji wewnętrznych;
  • autoryzowany serwis pomp Grundfos i Wilo;
  • dzierżawa światłowodów;
  • usługi informatyczne oraz doradcze w zakresie m.in. studium wykonalności, controlingu i zintegrowanego zarządzania firmą.


Należąca do MPEC Tarnów Elektrociepłownia Piaskówka – 145,2 MW mocy – spełnia standardy ekologiczne i normy europejskie. Nowoczesne technologie, w tym kogeneracja, zastosowane do produkcji i przesyłu ciepła i energii elektrycznej, gwarantują dostawę energii przyjaznej dla środowiska i konkurencyjne ceny. Nasi odbiorcy statystycznie płacą mniej za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę niż mieszkańcy innych miast w Polsce o podobnej wielkości. Oparty na sieci światłowodowej, jeden z najbardziej rozwiniętych w Polsce telemetryczny system nadzoru węzłów i sieci MPEC S.A. w Tarnowie, pozwala na płynne dopasowanie indywidualnego zapotrzebowania na ciepło poszczególnych odbiorców, a w przypadku pojawienia się stanów awaryjnych na natychmiastową reakcję. Działające w Spółce Centrum Techniki Grzewczej prowadzi działalność budowlaną na skalę ogólnopolską i zajmuje się m.in. budową węzłów, kotłowni i sieci oraz kompleksową modernizacją systemów ciepłowniczych. Centrum jest partnerem wykonawczym firm sektora energetyki cieplnej, współpracowało przy realizacji inwestycji ciepłowniczych m.in. w Warszawie, Lublinie, Kielcach, Radomiu, Stalowej Woli, Zakopanem, Ostrowcu Świętokrzyskim, Nowym Sączu oraz Przemyślu.